M E N U

Social Media

KONTAKT

Centrum Edukacyjne

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

dos@poznanska.nysa.pl, tel. 77 435 12 54

 

Formularz kontaktowy >

Wyróżnienia

       edukacji logo 2020 200 akredytacja KO

 

                  Logo regular 2020

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

 

Jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna umożliwiają zdobycie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej a co za tym idzie prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach.

 

Celem kształcenia jest przygotowanie studentów do wykonywania profesjonalnej  pracy nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, zarówno  w zakresie organizacji tej pracy jaki i prowadzenia zajęć dydaktycznych. Proces kształcenia przygotowuje do realizacji zadań nauczyciela zarówno ze strony merytorycznej jak i w obszarze poszczególnych metodyk. Program studiów uwzględnia także pracę z dziećmi i uczniami o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Jest to program interdyscyplinarny, łączący różne dyscypliny naukowe, bazujący na współczesnych koncepcjach edukacyjnych.

 

Profil studiów jest ukierunkowany głównie na zdobycie praktycznych umiejętności. Zajęcia praktyczne są prowadzone przez osoby posiadające zarówno wiedzę teoretyczną jaki i praktyczną niezbędną do późniejszej pracy w zawodzie. Są to nauczyciele akademiccy pracujący aktualnie w zawodzie, dyrektorzy szkół, dyrektorzy poradni psychologiczno-pedagogicznych i inni. W programie studiów są także wizyty studyjne i zajęcia w wyróżniających się placówkach szkolnych i przedszkolnych.

 

Kształcenie w ramach studiów na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, trwa 5 lat i obejmuje 10 semestrów.

 

Absolwenci kierunku  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zostaną wyposażeni w solidną wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego w placówkach oświatowych i edukacyjnych oraz prowadzenia wszystkich zajęć wynikających z podstawy programowej w klasach początkowych szkoły podstawowej i w przedszkolach.

 

UWAGA! Dla osób posiadających tytuł zawodowy licencjata Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej istnieje możliwość zaliczenia treści programowych podczas rekrutacji na jednolite studia magisterskie na tym kierunku w roku akademickim 2019/20 i w konsekwencji uzyskania tytułu magistra (absolwenta studiów jednolitych magisterskich kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) w 4 semestry. Więcej informacji w Dziekanacie Uczelni, a także na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod adresem https://www.gov.pl/web/nauka/studiujesz-pedagogike-przedszkolna-i-wczesnoszkolna-przeczytaj-te-informacje

 

Rekrutacja

 

Dane teleadresowe:
WSNP Filia Nysa
48-300 Nysa, ul. Poznańska 1

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 77 435 12 54 wew. 23, 24
  • 77 409 04 58
  • 77 409 04 59
  • 691 564 567

Ta strona używa Plików Cookies.

W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia. Przeczytaj o Polityce Plików Cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem